Çikolata Kahve

cikolata kahve, cengelkoy

 cikolata kahve, cengelkoy

cikolata kahve, cengelkoy

 cikolata kahve, cengelkoy

Bir gün arkadaşlarımla Çikolata Kahve‘de sıcak çikolata içmek için Çengelköy‘e gelmiştik fakat pazartesi günleri kapalı olduğunu öğrenince geri dönmüştük. Biz de perşembe günü Hülya ile gittik. Küçük bir dükkan, içeride ve dışarıda 4’er tane masa var. Biz iç mekanı da çok beğendiğimizden dolayı içeride oturduk. Duvarlarda ve tavanda yazılı arapça cümleler  var (Hülya Fatiha, İhlas, Felak ve Nas sureleri olduğunu söyledi). Müzik de aşırı huzur verici, musiki çalıyor.

Biz ilk gittiğimizde kredi kartı geçiyor mu diye sorduk. Geçmediğini söyleyince yakınlarda nerede bankamatik var diye sorduk. Bize “para önemli değil isterseniz içtikten sonra halledersiniz ya da sonra ödeseniz de olur” dediler. Biz teşekkür edip bankamatik aramaya çıktık ama verdikleri cevap çok hoşumuza gitti tabii.

Vitrinde kendi elleriyle yaptıkları çikolataları görüyorsunuz. Bizim içimiz eridi onları izlerken. İçecek olarak da üç seçenek var; Türk kahvesi, sıcak çikolata ve türk kahveli sıcak çikolata (çikolata kahve). Eğer türk kahvesi isterseniz yanında çikolata da getiriyorlar. Biz çikolata kahve istedik. Bizden sipariş alan kişi aynı anda başka bir müşteriye çikolata paketi hazırlıyordu. O sırada bize antep fıstıklı çikolatalardan verdi bir kaç tane. Ben hayatımda bu kadar güzel çikolata yemedim. Market çikolatalarına tövbe ettim. Zaten tatlı, çikolata aşkıma ara vermiş durumdayım fakat kendime izin verdiğimde yiyeceksem yine böyle kalitelisini yerim yani.

Sıcak çikolatayı çok seviyorum ama bunu ayrı bir sevdim. Çok güzeldi desem az olacak ama çok güzeldi… Yine kendi yaptıkları çikolataları eriterek yapıyorlarmış, toz olan hiçbir şey kullanmadıklarını söylediler. En yakın zamanda tekrar gitmek istiyorum!

Çikolata Kahve Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0
(Visited 96 times, 1 visits today)

5 Comments

 1. Syhn Ekim 9, 2014 at 4:09 pm

  ah eski mekanı göreydin çok çok daha ufağıydı ama ne de güzel sohbet edilirdi…
  pek severim ben de burayı ^^

  Reply
  1. busrakkus Ekim 10, 2014 at 8:17 pm

   evet öyleymiş büyütmeleri çok iyi olmuş. 🙂

   Reply
 2. Duygu ft Ekim 21, 2014 at 8:11 pm

  Bana yakınmış burası hiç görmemişim kenara not ettim 🙂

  Reply
 3.  sahika Eylül 4, 2015 at 12:01 pm

  Merhaba, çikolata kahve ile ilgili kim neler yazmış bakarken buldum blogunu, çok cici, hemen takibe aldım 🙂 sevgiler..

  Reply
  1. Büşra Akkuş Eylül 4, 2015 at 5:58 pm

   Çok teşekkür ediyorum, çok mutlu oldum! 🙂

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir