Coffee Brew Lab, Beyoğlu

BrewLabCoffee (4)

Beyoğlu’nda, 3.nesil kahve duraklarından birindeyiz. Vitrinlerinde sergiledikleri “İstanbul Coffee Festival” çıkartması ve “Our Espresso is handmade on a La Marzocco ” tabelası Brew Lab Coffee’nin gurur kaynakları. 2011, 2012,2013 yıllarında ödül almış bir baristaya sahipler. Ayrıca tabelada yazan “La Marzocco” çok pahalı ve çok profesyonel espresso makinasının markasıymış.

3.nesil kahve akımı da kısaca kahve çekirdeklerini kendi isteğine göre seçen, kendi ekipmanıyla kavuran, yine kendi zevkine göre pişiren ve demleyen, içine sanatını katan kahvecilere deniliyor. Ticari kaygıları olmadığı için çuvallarla kahve yerine minik, taze kahveler getirtiyorlar. Bu tarz kahve dükkanları edebiyattaki sanat toplum için değil, sanat sanat içindir akımını canlandırıyor bende.

Kahve ve kahve kültürüne ait bilgilerim burada son buluyor. Kahveyi nasıl çekiyorlar, nasıl demliyorlar, hangi tür kahveyi kullanıyorlar bilemeyeceğim. Bundan sonrasında “tat alma” duyum daha ağır basıyor.
BrewLabCoffee (1) BrewLabCoffee (3)Biz her zamanki gibi Latte siparişi verdik. Standart ve büyük bardak seçenekleri var. Bardakları bebek mavisi çok tatlıydı, diğer güzel bir yanı da kalın olduğu için kahveyi çabuk soğutmaması. Servis ve görüntü olarak özenliydi. Kahveye de ayrıca bayıldık. Espresso ya da filtre kahvede sert, hafif, iyi, kötü ayrımı yapıyorum ama Latte benim için hemen hemen her yerde aynı Latte. Gurme değilim sonuçta, sohbet arasında içilen bir şey benim için. Neyse, burada içtiğim Latte gerçekten güzeldi. İçimi çok yumuşak ama aynı zamanda kahvenin yoğunluğunu hissediyorsun. Süt kahveyi bastırmıyor. Sohbet ederken aynı zamanda kahvenin tadını da aldım sonuna kadar.

Kahveyi sevip koruyan fakat Latte konusunda özenli olamayan bana bu farkı fark ettirdikleri için emeğe geçen herkese teşekkürler. Bize kahveyi yapan kişi ödül alan barista da değildi ayrıca. Kahveleri ve hava attıkları makineleri iyi demek ki.

BrewLabCoffee (8)Mekanda kahve seçeneklerinin dışında farklı çay çeşitleri ve harika görünen tatlılar da var. Bizim gittiğimiz gün kalabalık değildi. Taksim’de bulunan bir çok mekana göre oldukça sakin diyebilirim. Benim gibi kalabalıktan sıkılıp, sakin ve güzel kahveleri olan bir yerde oturmak isteyenlere uygun.

Nasıl Gidilir?

Galatasaray Lisesi’nin ve YKY’nin arasında kalan sokaktan aşağıya doğru dümdüz ilerlediğinizde sol tarafınızda Coffee Brew Lab’i görebilirsiniz.

Brew Lab Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

0
(Visited 58 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir