NOTE Ojeler

 

Uzun bir süre önce ara verdiğim kozmetik paylaşımlarına tekrar başlıyorum. Açılışı da yakın zamanda tanıdığım ve çok beğendiğim Note markasının ojeleri ile yapıyorum. Oldukça geniş renk seçeneği vardı fakat ben 3 renk tercih ettim. Almaktan bıkmadığım bordo tonlarında bir renk, hayalimdeki pembe bu olabilir mi acaba? umuduyla aldığım pembe ve daha önce hiç böyle bir renk görmediğim için merak ettiğim gri-mor arası bu ojeyi aldım. 
20150530_115838Evet, hayalimdeki pembe buydu. Ten rengime uyan, çok baskın olmayan soft ve bebeksi pembe tam olarak bu. Hem çok temiz hem de çok sevimli gösteriyor.  Rose Shell ışıltılı değil, ikinci katta mat bir görünüm ortaya çıkıyor.

Fuchsia, benim şimdiye kadar kullandığım bordo ojelerden farklı. Bordo-siyah karışımı bir renk değil de koyu bir vişne çürüğü renginde. İçinde minik minik ışıltılar var. Işıltısız bordo ojelere alıştıktan sonra sevip sevmeyeceğim konusunda şüpheliydim ama artık bordo oje sürmek istediğimde elim hep buna gidiyor!

Mystic Purple baya parlak, yanar dönerli bir renk. Gümüş – mor arası bir renk ama mor renk biraz arka planda kalıyor, gri daha baskın. Bu ojeyi alırken içimde “tırnaklarım uzaylı ten rengi gibi olur mu acaba” korkusu vardı açıkçası. Korktuğum gibi olmadı. Tırnakta birazcık daha opaklaşıyor. Benzer renklerden sıkılanlar için güzel bir alternatif bana kalırsa.

Note oje deneyimim bu birbirinden farklı yapıdaki 3 oje ile oldu. Ortak özelliklerini ve bende bıraktıkları izlenimleri toparlayacak olursam; fırçaları kalın olduğundan dolayı sürümü çok kolay, ikinci katta tam olarak istenilen rengi veriyor. Belki de tek olumsuz özelliği çok kalıcı olmaması. 2 veya 3 gün sonunda uçlarda soyulma oluyor. Fakat top coat ile çok daha uzun süre dayanabilir.

 

0
(Visited 166 times, 1 visits today)

8 Comments

 1. irem Haziran 8, 2015 at 9:33 am

  note ojeler bu ara favorim oldular..

  Reply
  1. busrakkus Haziran 9, 2015 at 11:58 am

   Benim de öyleler. 🙂

   Reply
 2. Gizem Gider Haziran 8, 2015 at 10:30 am

  Morlu olandan bende de var! <3
  Note ojelerin renk skalasını bende çok sevdim. Bende 4-5 rengi var fakat tek sıkıntım fırçaların kalınlığı. Benim küçük tırnaklarıma birazcık büyük geliyorlar. Taşıra taşıra sürüp temizledikten sonra hiç sorunum kalmıyor. 🙂

  Reply
  1. busrakkus Haziran 9, 2015 at 11:34 am

   Ben de kalın fırçaları daha çok sevmeye başladım bu ojeler sayesinde. 🙂

   Reply
 3. beauty beybi Haziran 9, 2015 at 5:50 pm

  merhabalar note urunlerini bende seviyorum:) renklerine bayıldım. bu arada bloğunu takibe aldım bende bloğuma beklerim sevgiler:)

  Reply
 4. loveoje Eylül 1, 2015 at 2:01 pm

  Note ojelerini yeni kullanmaya basladim .Renk seceneklerine bayildm gerckten cok guzellerr

  Reply
  1. Büşra Akkuş Eylül 4, 2015 at 5:59 pm

   Ben de bu markadan oje koleksiyonu yapmayı düşünecek kadar çok seviyorum!

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir