Favori Yaz Ürünleri 2015

Bu seneki yeni makyaj trendi “strobing” akımı ile aydınlatıcılar, ışıl ışıl makyaj ürünleri moda haline geldi. Aydınlatıcıları çok tercih etmesem de altın-bronz ışıltılı göz farları, kalemleri filan hep favorim oldular.

Yurt dışı alışverişimde aldığım Catrice 030 We Are The Champagnes için çokça şükrettim bu iki ay içinde. Palet içinde bulunan iki farklı altın renkli göz farım vardı ama hiç birinin yapısı Catrice kadar güzel ve pigmentli değildi. Hemen bitecek gibi değil, çok seviyorum. 

Yaz aylarında standart olarak nude veya bronz tonlarda makyaj yaptığım için farklı renklere yönelmiyorum. The Balm California paletini, içinde benim en sevdiğim temel renkleri bulundurduğu için çok tercih ediyorum.

Ten makyajı olarak güneş kremi + kapatıcıdan ileri gitmiyorum. Kapatıcı ve aydınlatıcı olarak kullandığım, Rival de Loop Natural Touch kapatıcının, pembe alt tonlu 02 numara haricindeki diğer iki renginden uzun zamandır çok memnunum. Yapısı ve kolay dağılışı sayesinde ağırlık yapmıyor ve aplikatörlü kapatıcıları daha çok seviyorum.

Nemlendirici olayını kış aylarında hiç es geçmesem de, kuru ciltli olmamanın getirisiyle yaz aylarında çok sık nemlendirici kullanmıyorum. Sanki cildim emmeden akıp gidiyormuş gibi hissediyorum. Avene Clean Ac kremi ile yazı geçireceğim. Su bazlı, hafif, kokusuz ve çok çabuk emiliyor.

Koyu gül kurusu rengindeki Manhattan Powder Rogue Hot in Here allık, buğday/esmer tenler için mükemmel bir renk. Doğru miktarda kullanılınca çok doğal ve müthiş bir görüntü veriyor.

Bu aralar, yazdığım ürünlerin dışına çok çıkmıyorum. Bu 5 ürün, yaz makyajı için benim işimi oldukça iyi görüyorlar. 

0
(Visited 60 times, 1 visits today)

5 Comments

 1. makyajtavsiyem Ağustos 13, 2015 at 6:02 pm

  Çok güzel ürünler canım yazın pek makyaj yapılamıyor zaten 🙂

  Reply
  1. Büşra Akkuş Ağustos 17, 2015 at 5:39 pm

   Evet minimum tutmak en iyisi oluyor. 🙂

   Reply
 2. Seyma Mektepli Ağustos 20, 2015 at 3:53 pm

  Ben de yaz aylarında güneş koruyucu + hafif kapatıcıdan fazlasını yapamıyorum. kalem maskara falan akıyor malesef. Yanaklarım pürüzsüz olmadığı için de allık vs kullanmıyorum 🙁 sürersem bir ruj anca 😀

  Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir