Na-dide, Üsküdar

Na-dide’nin Instagram hesabına denk gelip, gidilecek yerler listesinde bir süre beklettikten sonra Üsküdar’a doğru yola çıktık. Yerini bulmak zor değil ama ilginç bir şekilde kaybolduğumuz için mekana ulaşmak zor oldu bizim için. Sokağın uç köşesine saklanmış gibi minik bir girişi var. Girişindeki açık alanda ve iç kısımda 3-4 tane masa var. Baya küçük bir mekan diye düşündüm ilk başta fakat alt katı da varmış. Orayı daha kış aylarında kullanıyorlarmış. Alt katta aşçı teyzenin yemek yaptığı açık bir mutfak da var. 
IMG_0569
IMG_0567IMG_0580Menüsü oldukça genişti. Ev yemekleri, fast food, kahvaltı gibi çok fazla yemek ve aperatif çeşidi var. Menünün bir sayfası sadece gazozlara ayrılmıştı mesela. Türkiye’deki bütün gazoz markalarının isimleri yazıyordu. Bizim istediğimiz gazozdan ellerinde yoktu ama olsun… Fiyatları uygun ve buna paralel olarak porsiyonları küçük. Yine de menü çeşitliliği ve tatlı ortamı için tercih edilebilir bir mekan.
IMG_0582

Adres: Mimar Sinan Mahallesi Selami Ali Efendi Caddesi No:47/E

Üsküdar, İstanbul

1
(Visited 39 times, 1 visits today)

2 Comments

  1. Çağrı Konyalı Ağustos 25, 2015 at 6:42 pm

    Başımızı koyabileceğimiz mekan bulmak kolay da, ruhumuzu koyabileceğimiz mekan bulmak zor. Sanırım burası da o ender mekanlardan biri…

    Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir