Kırtasiye Alışverişi | 2015

kirtasiye alisverisi kirtasiye alisverisi kirtasiye alisverisikirtasiye alisverisiOkulların açılması bayramdan sonraya ertelenince okul ve bayram hazırlıkları arka arkaya geldi. Okul dönemi başlamadan 1 ay önce kırtasiye heyecanı başlayan biri olarak, kırtasiyeden başka yerleri gözüm görmedi doğal olarak. İki hafta önce, İstanbul /Avcılar’da bulunan kocaman Kırtasiye Dünyası’nı da gezmiştim. Oradan aldığım bir kaç şeyi de bu haftaki alışverişime ekleyip bir post hazırladım.

23 yaşının sonlarına geldim, hala Disney’den ve Marvel’dan vazgeçemiyorum. Minnie’li kalemlik, çok geniş hacimli olmasa da temel şeyleri koyup yanıma alabileceğim kullanışlı bir kalemlik olacak diye düşünüyorum. Kartpostal süslemede işime yarayacağı için sticker, desenli bantlar ve notlar için bir paket renkli A4 kağıdı aldım.

Siyah defterime yazabilmek için kalem istiyordum. Gümüş ve altın renklerindeki Lyra marka kalemleri çok beğendim. Zebra Sarasa’ları uzun zamandır istiyordum. Kırtasiye Dünyası’ndan pembe ve bronz renkli tükenmez kalemlerinden aldım; pembe kalem aldığım yeter diyerek V-pen dolma kaleminin mor rengini tercih ettim (sınırları zorlamayı seviyorum).

Faber-Castell’in kahve temalı kurşun kalemlerine bayıldım! Her kalem, dışındaki renk gibi yazsaydı müthiş olurdu ama bu hali de oldukça güzel. Zaten yazı yazmak için değil görsel amaçlı kullanacağım. Scrikss’in limon yeşili uçlu kalemi ise en favori kalemim oldu şimdiden! 

0
(Visited 269 times, 1 visits today)

12 Comments

 1. mimi balığı Eylül 25, 2015 at 11:35 am

  Bayıldım! Sonunda çalıskan bı blogger buldum çok mutlu oldum 🙂 Bende dc comıcs’e bayılırım pek marvella aram yoktur.Ayrıca fotoğrafların cok güzel hangi makineyle cekiyorsun?

  Reply
  1. Büşra Akkuş Eylül 25, 2015 at 4:07 pm

   Çok teşekkür ederim! Canon Eos M ile çekiyorum. 🙂

   Reply
 2. Çağrı Konyalı Eylül 25, 2015 at 7:44 pm

  Sanırım en keyifli alışveriş bu olsa gerek 🙂 Kitap, kalem, defter, not defteri vs. almanın yaşı yok bence 🙂 Senin kadar olmasa da, benim de hoşuma giden bir alışverişi grubu kırtasiye 🙂 Güle güle kullan 🙂

  Reply
  1. Büşra Akkuş Eylül 26, 2015 at 8:29 pm

   Evet en sevdiğim iki alışveriş grubundan biri, insan çok mutlu oluyor.:) Çok teşekkür ederim!

   Reply
 3. Anlam - MotionIsMyEmotion Eylül 26, 2015 at 7:17 pm

  Ben de işe dönüş öncesi aynı alışverişe vuracağım kendimi sanırım:)

  Reply
 4. Yeşim Berrak Eylül 27, 2015 at 11:46 am

  Yaa Büşra! Ne güzel şeyler almışsın, benim de iştahım kabardı!
  Kırtasiye alışverişine bayılıyorum, güle güle kullan 🙂

  Reply
 5.  sahika Eylül 28, 2015 at 2:22 pm

  bayıldım! 🙂 bir kırtasiye delisi olarak hepsi çok güzeller 🙂

  Reply
 6. Çağrı Mustafa Alkan Ekim 2, 2015 at 7:58 am

  Özellikle kalemler konusunda ben de sizin gibiyim. Eşim öğretmen olmasına karşın, ben ondan daha çok kırtasiye alışverişi yapıyorum neredeyse ve gördüğüm bütün kalemlerin her renginden almak istiyorum. Bazen kullanmıyorum bile aldıklarımı ama vazgeçmem de mümkün olmuyor.

  Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir