En Çok Kullandığım 5 App

Sahip olduğum her şeyde sadeliği tercih ediyorum. Kendi dolabımda, evin içinde gereksiz parçalara tahammülüm yok mesela. Fazlalıkları elemeye, elden çıkarmaya bakıyorum. Telefonumda da durum böyle. Hiç oyun yok, hiç müzik yok (Spotify’den ötürü). Çok fazla kullanmadığım bir uygulama olduğu zaman, telefonda durmasından rahatsız olup siliyorum. Şu an telefonumda bulunan tüm uygulamaları sıkça kullanıyorum. Yine de aralarından en çok kullandığım ilk 5’i seçip sizlere göstermek istedim.

1.Spotify

iphone6 spofity

Günün hemen hemen her saatinde müzik dinleyen biri olarak, telefonumda müzik yoksa Spotify sayesindedir. Sabah uyanıp kahve yaparken, makyaj yaparken, yürürken, koşarken hep yanımda. Takip ettiğim bir kaç kişi var ama daha çok kendi oluşturduğum listeleri, Nike Running Tempo ve Discover Weekly listesini dinliyorum. Bazen de ders çalışırken sakin bir şeyler dinlemek için yeni listeler kurcalıyorum.

2. Pages

iphone 6 app

Facebook hesabım olmadığından dolayı blogumun Facebook hesabını yönetmek için bu tarz bir uygulamaya ihtiyacım vardı. Buna benzer nasıl uygulamalar var diye hiç araştırmadan, ilk karşıma çıkanı indirmiştim. Halen de çok memnunum. Sosyal medya hesabınız olsa bile Facebook sayfası sahibiyseniz bu uygulamayı kullanmanızı kesinlikle öneririm. Hem tasarım hem de kullanım açısından çok rahat. Her gün paylaşım yapmasam bile her gün giriyorum. (84 kişinin her birine buradan sevgilerimi ve öpücükleri gönderiyorum. )

Facebook Sayfası

3. Instagram

iphone 6 appTabi ki olmazsa olmaz… Hatta bu beş uygulama içinden en çok sevdiğimi/kullandığımı sıralasam Instagram 1. veya 2. olurdu. Arkadaşlarımın ve sevdiğim profillerin gönderilerini takip ediyorum, ayrıca blogumun Instagram sayfasında takipçilerim ve takip ettiğim kişilerle iletişim kuruyorum. Kişisel ve Blog hesaplarımı takip edebilirsiniz.

4. Nike Running

iphone 6 nike running appŞimdiye kadar hiç düzenli olarak koşmadım. Nike Runnig koşmak için beni motive ediyor diyebilirim. Tam anlamıyla kullanmaya Ekim’de başladım. Haftanın 4 günü koşuyorum genelde. Koştuğum toplam kilometreleri görünce mutlu oluyorum. Yağmurlu çamurlu kış ayları gelince de motivasyonum tam gaz devam eder umarım. Hatta bulabilir misiniz bilmiyorum ama kullanıcı adım busraakkus, beni eklerseniz sizinle kendimi karşılaştırırım bol bol.

5. Evernote

iphone 6 evernoteEvernote da her gün kullandığım uygulamalar içinde. Hiçbir şey yapmasam bile daha sonra okumak için kaydettiğim yazıları okuyorum. Ne amaçla kullandığımı, ne kadar çok sevdiğimi bir önceki yazımda detaylı olarak anlattım.

 

Bu yazıdan sonra iki app daha edindim ve onlar da favorilerime girecek gibi duruyor. Biri ajanda diğeri de burçlarla ilgili bir uygulama. Eğer merak eden olursa yazabilirim ve denemek için önerebileceğiniz uygulamalar varsa bana yazın. 

0
(Visited 56 times, 1 visits today)

14 Comments

 1. "Blog by Mine Canan" Kasım 5, 2015 at 7:54 pm

  Spotify benim de vazgeçilmezim ve aynen ne oyun ne de fazlalık olacak bir şey yok telefonumda ????

  Reply
 2. Ender Kaya Kasım 6, 2015 at 10:10 am

  Snapchat öneriyorum çok iyi bir uygulama :’)

  Reply
 3. Seyma Mektepli Kasım 7, 2015 at 7:28 pm

  Pocket’a da bir göz at. Son zamanlarda benim favorim, linkleri daha sonra bakmak için kolayca kaydetmek benim için her zaman sorun olmuştu çünkü. Somnote ve somtodo uygulamalarını da seviyorum notlar tutmak için, ama sen o işleri evernote’la yapıyorsun büyük ihtimal 🙂

  Reply
  1. Büşra Akkuş Kasım 7, 2015 at 9:17 pm

   Evett Pocket’ı ben de kullanıyorum ara sıra. Söylediğin uygulamaları daha önce duymadım ama merak ettim onlara da bakacağım mutlaka. Çok teşekkür ederim. ^^

   Reply
 4. Çağrı Konyalı Kasım 7, 2015 at 10:27 pm

  Instagram’ı tel geçerim kendi adıma. Mevzu fotoğraf olunca, Instagram apayrı köşkte oturuyor gönlümde 🙂 Evernote mevzusu da çok iyi. İlk fırsatta göz atacağım ona da. 😉

  Reply
  1. Büşra Akkuş Kasım 8, 2015 at 11:16 am

   Katılıyorum, tek kötü yanı tam bir zaman hırsızı. 😀

   Reply
 5. makyajtavsiyem Kasım 11, 2015 at 12:34 am

  Mükemmel bir yazı olmuş zevkle okudum 🙂 Benim için en vazgeçilmez olanı kesinlikle İnstagram 🙂

  Reply
 6. Çağrı Mustafa Alkan Aralık 12, 2016 at 1:32 pm

  Nike Running hariç diğerlerini kullanıyordum zaten. Koşma motivasyonu için onu da deneyeceğim. Telefonumda çok fazla uygulama mevcut, en kısa zamanda onları da elemem gerekecek 🙂

  Reply
  1. busrakkus Aralık 12, 2016 at 5:03 pm

   Gereksizleri çıkarınca hafifliyorsun lafı telefonda bile geçerli. :’)

   Reply
 7. Erkin Ocak 25, 2017 at 3:13 pm

  5’te 4 tutturmuşum 🙂 Listede bir tek Nike Running var kullanmadığım. Üşengeçlik işte 🙁

  Reply
  1. busrakkus Ocak 26, 2017 at 6:31 pm

   4/5 de çok iyi. 🙂 Ben de ilk kullanmaya başladığımda koşu düzenim yoktu, bu uygulama sayesinde kendimi alıştırdım. 🙂

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir