Kahve Molası | Postcrossıng, Ekim

Ekim ayı Mersin’de akşamları ve sabahın ilk saatleri soğuk, öğle saatlerinde bunaltacak derecede sıcak geçti. Yılın bu ayları, benim en sevdiğim aylar. Susan Miller’ın yorumları da sevgimi destekleyen yönde. 

Bir kaç hafta önce kartpostallarımı yazıp postaladım. Ukrayna, Almanya, ABD ve Finlandiya’ya doğru yola çıktılar ve hala seyahat halindeler.

Kuyucaklı Yusuf’u bitirmeme son 20 sayfa kaldı, okumam yavaşladı malesef. Bu aralar hep ders çalışıyorum. Sonbahar-Kış aylarının en güzel yanı ders çalışırken ve kitap okurken sıcak içecekler içebiliyor olmanız. Benim gibi günde 3 bardak (evet fincan değil, tarsusi) türk kahvesi içen, sıcak süte bayılan, yeşilçay ve bilumum bitki/baharatlı çayları seven insanlar için üzgünüm ki yaz ayları aynı tadı vermiyor.

Bir de yeni bir diziye başladım. Dizi ve film konusunda zevkine güvendiğim arkadaşlarımdan Gülfem’in önerdiği Six Feet Under’ı izlemeye başladım. Dün gece ilk bölümünü izledim. Çok beğendiğim American Beauty filminin yapımcısının elinden çıktığını öğrenince ilgi alanıma girmişti. Psikolojik, derin bir dizi. Müzikleri de hoşuma gitti ilk bölümden. 5 sezonu bitireceğimi umuyorum. :’)

 

 

0
(Visited 26 times, 1 visits today)

2 Comments

 1. Seyma Mektepli Kasım 7, 2015 at 7:35 pm

  Ben de kartlarımı gönderdim sonunda! Ama fakültedeki küçük ptt’den gönderdim ve kadın pek beceremedi gibi geldi bana. Pulum da yoktu, ben yapıştırırım falan dedi. Ama baya düşündü neyi nasıl yapacağını. umarım yapabilmiştir! Benimkiler de Almanya Ruya Çek Cum. ABD ve Hırvatistan’a gidecek! Çok heyecanlı değil mi? Benim ilk turum olduğuından mı bilmiyorum yazarken de gönderirken de çok heyecanlandım! Yeni kartpostallar bile aldım (40 tane falan kartım oldu!)

  Yeni diziye başlamak istiyorum ben de buaralar. Game of Thrones ve Bates Motel indirdim. Ama hala başlamadım, başlarsam günlerce aralıksız izlerim diye tatile bıraktım ikisini de. Şimdilik 4-5 dizim var, haftalık yeni bölümlerini takip ediyorum 🙂

  Reply
  1. Büşra Akkuş Kasım 7, 2015 at 9:16 pm

   Ya kesinlikle çok heyecanlı! Ben 4 tane göndermiştim 3 tanesi ulaşmış. :’) Ptt görevlilerine ben de güvenemiyorum doğrusu. Pul almak istediğimi söyleyince garip bir şekilde beni sorguya çekme ihtiyacı hissetti… Umarım kartpostallarına pul yapıştırmıştır.

   Bates Motel’i izlersen ve beğenirsen bana kesinlikle söyle, çünkü duymuştum ve çok merak etmiştim! <3

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir