Maybelline Fit Me Serisi

Havaların soğumasıyla beraber kapatıcıları ve fondötenimi kullanmaya başladım. Geçtiğimiz yaz yurt dışından yaptığım bir alışverişte Maybelline’in Fit Me serisinden fondöten ve likit kapatıcı aldım. Seride pudra da var fakat ben pek pudra kullanmadığım için pudrasını tercih etmedim. İlk aldığımda minik minik kullanıp incelemiştim fakat bu aralar daha sık kullanıyorum. Beğendiğime emin olunca da izlenimlerimi yazmak istedim.

maybelline fit me

Fotoğrafta fondötenin rengi çok koyu görünse de cildimde koyu durmuyor ve bana tam uyuyor. Çok rahat şekilde inceleme fırsatı olmadan almıştım ve buna rağmen uygun rengi alabilmeme sevindim. Kapatıcıyı fondötene göre bir iki ton açık renkte aldım. Çünkü kapatıcıları sadece nötrleme ve aydınlatma işi için göz çevresinde kullanıyorum. Likit yapıda olması da daha tercih edilesi yapıyor bu ürünü. Hem kapatıcının likit olması hem de fondötenin pompalı mekanizması kullanım açısından çok kolaylık sağlıyor. Fondötenden bir fıs alıp cildime yediriyorum ve benim için yeterli oluyor. Koca şişe nasıl bitecek bilmiyorum.

Kullanmaya başlamadan önce bazı bloglarda, özellikle fondötenin kuru ciltlere uygun olacağını, eğer kuru ciltli değilseniz altına nemlendirici sürmeden kullanılması gerektiğini okumuştum. Diğer türlü, ciltten akıp gitme sorunu varmış. Benim cildim kuru olmadığı için korkmuştum öncesinde. Fakat karma ciltle, öncesinde nemlendirici sürerek ve hatta üstünden pudra geçmeden kullandım ve sonuçtan çok memnun kaldım. Belki de fondötenden fazla ürün alıp kullansaydım sorun yaşayabilirdim, bilmiyorum. Aşırıya kaçmadan kullanıldığında çok doğal bir görünüm veriyor. Her ikisinin de yumuşacık bir yapısı var. Dağıtması çok rahat, dağıttıktan sonra matlaşma gibi değil ama böyle üstünden transparan bir pudra ile geçmişsiniz gibi sabitleniyor. Hem fondötende hem kapatıcıda bunu gözlemledim ve en çok bu özelliğini sevdim.  Önümüz kış, çok iyi anlaştığım Maybelline Fit Me kapatıcı ve fondöteni bu şekilde bol bol kullanacağım gibi görünüyor. Yaz aylarına kadar kullanmaya devam edersem nemlendirme aşamasını çıkarmayacağım için pudra aşamasını dahil ederim diye düşünüyorum.

 

 

0
(Visited 291 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir