Kasım Notları || 2016

Merhaba! Buraya uğramayalı uzun zaman olmuş. Çok yaramaz bir blogger oldum biliyorum… Bahaneleri geride bırakıp çok uzatmadan yazımın konusundan bahsedeyim kısaca. Geçtiğimiz Kasım ayında keşfedip çok beğendiğim sosyal medya hesaplarından ve benden bir kaç haber paylaşacağım.

Kış döneminin en sevdiğim ayları: Ekim-Kasım-Aralık. Havaların soğuması demek benim için sıcak içecekler ve kazak havası demek! Kışa dair sevmediğim tek şey kapalı havalar ve üşümek. Soğuk havayı değil üşümeyi sevmiyorum. O yüzden yumuşacık, sıcacık kazaklar benim bebeklerim.

Öncelikle Süleymaniye Çikolatacısı’ndan bahsedeyim. Beni buraya, son İstanbul ziyaretimde kardeşim götürdü. Vezneciler’e yeni açılmış. İlk bakışta Çikolata Kahve‘ye cidden benziyor. Bardakları, çikolata vitrinleri, çalan müzikler çok benzer. Mekan Çikolata Kahve’ye göre çok daha büyük. Uzun süredir çikolata yemiyordum, gözlerim kalp kalp oldu resmen. Benim favorim bitter çikolatalı lokum.

süleymaniye cikolaticisi
Daha önceki yazımda gönderdiğim kartpostallardan bahsetmiştim. 3 hafta içinde sahiplerine ulaştı çok şükür. Bana da Kasım ayında 2 yeni kartpostal geldi. Biri Rusya diğeri Japonya’dan. Japonya’dan gelen karta bayıldım! Daha önce Japonya’dan gelen karta da bayılmıştım. Sanırım Japonya’dan gelen tüm kartlara bayılıcam. Bu kart diğerlerine göre daha uzun nedense. Üstünde eski Japonya’dan bir illüstrasyon var. Üstündeki pul ve stickerlar da çok hoşuma gitti. Bir de benim ismimi Japonca yazmış! Çok tatlı bir karttı gerçekten. Sayesinde tüm gün mutluluktan zıpladım.
Photo 28-11-15 13 51 05Photo 23-11-15 21 37 30İstanbul’u ne kadar çok özlediğimden bahsetmeyeceğim çünkü önünü alamayız… Kasım ayının sonları olmasına rağmen gittiğimde hava çok güzeldi. Benden önce ve ben döndükten sonra havalar kötü olmuş. İstanbul’un bana “Hoşgeldin Büşra” mesajıydı resmen.  Bu fotoğraf da Arnavutköy’de bir yakışıklı ile güzel akşam yemeği sırasında çekildi. Baktıkça mutlu oluyorum.

Ben kendi bloguma girip yazı yazamasam da takip ettiğim blogları okuyup yorum bırakmaya çalışıyorum. Çok güzel bloglara da denk geliyorum böylece. Yine bloglar arasında dolaşırken bir Vimeo hesabına denk geldim (nereden nereye).  Bir yemek tarifi hesabı görünse de ortaya sanat eseri gibi bir şey çıkmış. İsveç’teki muazzam güzellikteki bir evin, aşk yaşadığım, hayallerimi süsleyen mutfağında İsveçli teyzemiz tariflerini paylaşıyor. İzlemeniz için benim en beğendiğim videolardan birini bırakıyorum:

Mesela elmalı tart tarifinde kızıyla beraber bahçelerinden elma topluyorlar, fırından tepsiyi çıkardıktan sonra ayağıyla fırını kapatıyor (Büşra Style), arka fonda narin bir klasik müzik eşlik ediyor, farklı kamera açıları, doğal mimikler, aşırı tatlı aile bireyleri vesaire vesaire… Ben bayıldım!

Bilen bilir, benim gibi bilmeyenler varsa, ilk gördüğümde aşırı eğlenceli bulduğum, sıkıldıkça baktığım Twitter anket hesabı: Polls. Bence bu anket özelliği Twitter’ın kırmızı kalbinden daha tatlı oldu. Benim anket yapmak isteyip de sonuç göremeyeceğim absürt şeylerin bile oylaması var.

Aralık ayında bol bol görüşmek üzere!

0
(Visited 47 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir