Makyaj Masamda Kış Sezonu

makyaj masasiMakyaj yapmaya uzun zaman ayırdığım bir dönemdeyim. Yaptığım makyajlar genelde aynı tarz oluyor. Daha çok doğal makyajları, soft tonları tercih ediyorum. Sıkça kullandığım ürünleri bu yazıda topladım.  Günlük makyajımda kullandığım ürünlerden bahsettiğim için çok canlı ve koyu renkli kozmetik malzemeleri bulunmuyor.

makyaj masasiFotoğraftaki Manhattan ve Maybelline markalarının bronz farları, krem far olduğu için baz kullanmıyorum. Fakat toz farlar için muhakkak baz görevi görecek bir şey kullanıyorum. Elf‘in Duo Eyeshadow Cream farını bir an önce bitirmek istediğimden bu iş için ilk tercihim Elf krem far oluyor. Essence‘in Princess rimelini yeni kullanmaya başladım. İlk izlenimim olumlu. Uzatmasını ve tek tek ayırmasını seviyorum. Bu aralar eyeliner yerine kahverengi göz kalemi sürüp dağıtıyorum hafifçe. Çok doğal duruyor.

makyaj masasiYaz-kış farketmeden bronzer kullanmaktan vazgeçemiyorum. The Balm Bahama Mama ne kadar bereketli bir şeyse, 1 yıldan fazla süredir neredeyse her gün kullanıyorum ve sadece ortasında hafif bir çukur oluştu. Genelde doğal da olsa kahverengi tonlarında göz makyajı yaptığımda allığı hafif tutmaya çalışıyorum. Allık olarak Etude House‘un bu şirin mi şirin allığını kullanıyorum çünkü çok fazla renk vermiyor ve ışıltılı olduğu için aydınlatıcı görevi de görüyor.

makyaj masasiRuj sürmeyi çoğu zaman unutan, sonra sürerim diye yanıma alıp gün içinde asla tazelemeyen bir insanım. Rujlar da benim dudağımda uzun süre kalmıyor nedense. Sabah kırmızı/bordo tonlarda ruj sürdüğümde öğle saatlerinde o rujdan eser kalmadığı için nude, dudak rengindeki ürünleri tercih ediyorum çoğunlukla. Likit rujları sevdiren Essence‘in mat lipglossu ve Rimmel London‘ın dudak kalemi en çok kullandıklarımdan.

Tabi bazen değişiklik gösterse de elimin en çok gittiği ürünler bunlar şimdilik. Yılbaşı indiriminde de bir kaç parça şey aldım, onlar da sıkça kullandıklarıma dahil olacak gibi. :’)

0
(Visited 44 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir