KIKO INFINITY ve LONG LASTING STICK Farlar

4 aydan sonra yeniden merhaba. Geçen seneki alışverişimde aldığım Kiko’nun Infinity tekli farından ve Long Lasting Stick kalem farından bahsedeceğim. Türkiye’de yok diye aldığım iki marka da (Catrice ve Kiko) bu sene Türkiye’de satışa başladı. Kiko’nun 6 £’luk ürününün burada 30 Tl civarında bir fiyata satılması biraz dram…

 

Tekli farların çok geniş bir renk skalası var. Kalem farların o kadar değil. Benim hiç pembe tonlarında farım olmadığı için pembe renk almayı tercih etmiştim. Tekli farın numarası 226, ben daha çok geçiş rengi olarak kullanıyorum. Göz kapağıma dağıtarak da uygulamayı denedim. Pigmentli ve tozutma yapmayan bir far ama baz kullanmak gerekiyor kesinlikle daha iyi bir sonuç almak için. Genel olarak renkli makyaj yapmadığım için dediğim gibi katlanma bölgesine uyguluyorum ve bunun için mükemmel bir renk. Çok pembe gibi dursa da dağıtınca biraz uçuyor ve pembe-mercan arası bir renk oluyor. Her renkle güzel bir uyum yakalıyor.

Long Lasting Stick farın numarası 36. Baya geç fark ettim yanlış numara aldığımı. Benim aklımda 37 numarasını almak vardı aslında. 37 numarası daha kiremit, bordo tonlarında iken bu bildiğiniz ışıltılı pembe. Yani benim hiç kullanmayacağım bir far rengi. Fakat yapısı o kadar güzel ki… Hem çok homojen dağılıyor hem de çok kalıcı. Ben kullanabilmek için göz kapağıma çok abartmadan sürüp parmaklarımla dağıtıyorum. Böylece o yoğun pembe renk sönüyor ve içindeki altın ışıltılar daha çok ortaya çıkıyor. Sıcak ve aydınlık bir efekt yaratması hoşuma gitti, severek kullanıyorum şimdilerde. Bu iki serinin farlarından oldukça memnunum. Özellikle şampanya ve bronz tonlarındaki farları var aklımda.

1
(Visited 84 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir