The Balm Meet Matte Hughes Likit Rujlar

the balm meet matte the balm meet matte

Soldan sağa: Charming, Sincere, Honest

Sadece sevdiğim / beğendiğim ürünleri yazdığım kozmetik yazılarında bugün The Balm’ın likit mat rujları var. Bende 3 rengi var: Charming, Honest ve son çıkan seriden Sincere. Elimde The Balm haricinde iki markanın daha likit mat ruju var. Birinin yapısı çok ıslak, sürümü zor; diğerinin de matlıkla alakası yok. O yüzden kullandığım tek likit mat rujlar The Balm’dan. Daha fazla The Balm demeden rujlardan bahsetmek istiyorum…

Honest turuncu alt tonlu mercan rengi. Dudakta neon veya turuncu gibi durmuyor. Yaz aylarına çok yakışıyor.

Charming sanırım aralarında en sevdiğim. Çok donuk ve farklı bir rengi var. Hafif göz makyajı ve aydınlık bir yüzle müthiş. 

Sincere içinde kahvelik barındıran bir pembe. Charming’e biraz benziyor gibi, ikisi de gül kurusu rengi ama Charming daha leylak-kahve tonlarında ve daha soğuk. Aralarındaki fark dudakta belli oluyor.

Çok baskın mentol kokusu var. Dudağıma sürünce de serinlik hissi yaratıyor, ben seviyorum. Sürdükten hemen sonra matlaşıyor. Kolay sürüldüğü için de hızlı sabitlenmesine rağmen hata yapma riski az. Kuruduktan sonra yapış yapış bir his bırakmıyor ama kuruyana kadar beklemek lazım (3 sn filan). Bu rujlardan almadan önce mükemmel kalıcı olduklarını okumuştum. Kalıcılığı gerçekten iyi ama mükemmel değil. Bir şeyler yiyip içtikten sonra hepsi dudağımdan kaybolmasa da orta kısımlarda açılma oluyor ve ben bundan nefret ediyorum. Tazeleme yapmak da zor çünkü ikinci katı geçince dudağımda kalıp gibi bir şey oluyor. Ben buna kendi çapımda şöyle bir çözüm buldum; ruju sürüp dışarı çıkarken yanıma lip balm alıyorum (ruju almıyorum bile), tazeleme gereği duyduğum zaman dudağıma biraz lip balm sürüp ruju parmağımla dağıtıyorum. Bu şekilde beni baya idare ediyor ve severek kullanmaya devam ediyorum.

1
(Visited 444 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir