Kırtasiye Alışverişi

Geçen haftalarda defter almak için kırtasiye gittim. Uzun zamandır gitmiyordum ve kırtasiyeye girince yaşadığım mutluluğu anlatamam. Postcrossing olayına uzun bir aradan sonra devam ediyorum ve kartpostal almaktı asıl amacım. Kartpostalları çoktan yazdığım için onları yazıya eklemedim. 2017 için klasik bir defter aldım. Bu sene de kendim çizip şekillendireceğim içini. “Bullet Journal” hastası olarak kendimi bu konuda yeterli gördüğüm, düzenimi oturttuğum zaman bununla ilgili bir yazı da paylaşacağım umarım. Defterin arasındaki minik ataçlı şey de Aycan‘ın kendi tasarladığı 2017 takvimi.

Çizgili defter en sevmediğim şey ama mavi çiçekli defteri o kadar çok beğendim ki çizgili olmasını önemsemedim. Pembe Hello Kitty defterini  kuzenim için aldım. Kalemler ise;

Üsttekiler: Rotring 0.2 uçlu pilot kalem, diğer ikisi Adel markasının pilot kalemleri. İkisi de siyah renkli ve çok güzel yazıyorlar. En güzel özelliği de yazının arka sayfada iz yapmaması.

Alttakiler: Markası yazmayan mavi uçlu kalem, Faber Castell Broadpen, Stabilo’nun kalın uçlu kalemi ve Zebra Drafix uçlu kalem.

Mavi uçlu kalem aşırı ucuz, görüntüsünü, rengini, yazışını çok beğendim. Bu alışverişin yıldızı olarak Zebra kalemi gösteriyorum. Drafix serisi gerçekten harika. Tüm renkleri insanı cezbediyor. Ben en çok bu pastel pembe ile bebek mavisi arasında kalmıştım. Diğer kalemi mavi aldığım için pembede karar kıldım.  

Kalem denemesi de yaptığıma göre alışverişin detayları bu kadardı! 

2
(Visited 244 times, 1 visits today)

8 Comments

 1. Mine Canan Çiftçi Ocak 26, 2017 at 11:40 am

  Kırtasiye aşığı ben bayıldım hepsine ❤ Bullut Journal’ı ben de oturtunca yazıcam 🌹

  Reply
  1. busrakkus Ocak 29, 2017 at 10:40 am

   Süper yaz da okuyalım. :*

   Reply
 2. Ruhsuz Atmaca Ocak 26, 2017 at 6:02 pm

  Masraflı kırtasiye alışverişi. 😀

  Reply
  1. busrakkus Ocak 29, 2017 at 10:41 am

   masrafsız alışveriş yok malesef. 😀

   Reply
 3. Nermin Ocak 27, 2017 at 6:22 pm

  Yaa ne kadar güzel şeyler almışsınız. Hayırlı olsun. 🙂

  Reply
  1. busrakkus Ocak 29, 2017 at 10:41 am

   Çok teşekkür ederim! 🙂

   Reply
 4. Kağıt Kalem | Çağrı Konyalı Ocak 27, 2017 at 11:15 pm

  Senin kadar alış veriş yapmasam da, ben de çok seviyorum kırtasiye mevzularını… Kalemler daha çok ilgimi çekiyor sonra da not defterleri 🙂 Ne diyelim, güle güle kullan 🙂

  Reply
  1. busrakkus Ocak 29, 2017 at 10:42 am

   Sevilmez mii… Çok teşekkürler. 🙂

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir