Her Zaman Yanımda

“Çantamda Ne Var” başlığı altında sıklıkla denk geldiğimiz yazılarda olduğu gibi çantanın içini karıştırdığımız bir yazıdan ziyade benim sürekli yanımda bulunan parçaları paylaşmak istedim. Çünkü bunlar benim için unuttuğumu fark etsem almak için eve geri dönebileceğim derecede takıntı haline gelmeye başladı.

Tabii ki ilk sırada cüzdan geliyor. Benim hiçbir zaman çantalara karşı bir düşkünlüğüm olmadı. Yağmur yağmayan bir yerde yaşasam tüm yıl bez çanta kullanabilirim başka arayışlara girmeden. Konu cüzdana gelince öyle olmuyor, daha seçiciyim bu konuda. İçinde paradan, kartlara kadar en önemli şeyler oluyor ve haliyle hepimizin temel eşyası gibi bir şey.

Makyaj yapsam da yapmasam da çantamda en az bir tane ruj bulunuyor. Gün içinde tazelerim diye çantaya attığım rujlar tekrar oradan çıkmıyor genelde, unutuyorum. Makyaj masamdaki rujlar bitince hemen çantama yöneliyorum o yüzden.  Canım sıkıldıkça çıkarıp sürüyorum, yanımda ruj, lip balm bulunduruyorum sürekli.

Kulaklığım yanımda değilse otomatik olarak modum düşüyor. Sonuçta insanın ne zaman müzik dinleyeceği belli olmuyor. Evime 100 m uzaklıktaki markete giderken bile müzik dinliyorum, kulaklık benim için çok çok çok önemli.

Kırtasiye ürünlerini seven herkes gibi not defteri-kalem ikilisi de benimle birlikte oluyor. Çantamı hazırlarken yanıma alacağım kalemlerin renk uyumuna da muhakkak dikkat ediyorum. Yalnız değilim değil mi? 

Ve son olarak, takıda vazgeçemediğim iki şey: saat ve küpe. Saat babamın hediyesiydi yıllardır kullanıyorum, beni tamamlayan bir parça oldu artık. Yüzük takmaya alışık değilim, kolyeleri de severim ama küpesiz asla… Çok çeşitli, abartılı küpelerim yok, hiç çıkarmadığım piercinglerime uyumlu olan minimal şeyleri kullanıyorum daha çok.

Benim her zaman yanımda olan şeyler bunlardan ibaret. Herkesin küçük de olsa yanından ayırmadığı bir eşyası vardır diye düşünüyorum. Şimdiye kadar duyduğum en ilginç şey de: MOMIJI!

4
(Visited 257 times, 1 visits today)

6 Comments

 1. a Şubat 19, 2017 at 9:34 am

  yav blog mu kaldı vlog çek çantanda ne var vloğu istiyoruz !!!… Büşfan bunu istiyor….. Büşfanları kırmazsın dimi?

  Reply
 2. Mine Mart 2, 2017 at 4:42 pm

  Benim de yanımdan ayırmayacağım tek şey: kulaklık! <3

  Reply
 3. Paws + Heels Mart 3, 2017 at 6:20 pm

  “Kırtasiye ürünlerini seven herkes gibi not defteri-kalem ikilisi de benimle birlikte oluyor. Çantamı hazırlarken yanıma alacağım kalemlerin renk uyumuna da muhakkak dikkat ediyorum. Yalnız değilim değil mi? ”

  Haha hayır! Kesinlike yalnız değilsin bu konuda 🙂

  Reply
  1. busrakkus Mart 5, 2017 at 4:33 pm

   işte bu <3
   seninle bir ortak noktamız olmasına çok sevindim. ^^

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir