Birkaç Ayın Özeti | Yarışma, Yeme-İçme, Tavsiyeler

Geçtiğimiz Ocak – Şubat- Mart aylarından küçük bir derleme yapacağım. Kış mevsimi ve bazı olaylar Dementor gibi enerjimi ve moralimi emerken güzel şeylerden bahsetmek keyfimi  yerine getirir diye düşündüm. Hem uzun bir ara verdiğim bu aylık toparlama yazılarına devam ederek blogumda biraz kişiselleştirme yapayım.

Not: Bir değişiklik yaparak  yakın zamanda okuduğum, sevdiğim şeylerin (blog yazıları /makaleler / videolar vs) linklerini ekleyeceğim yazının sonuna. Bana ilham veren ya da yeni bir şey öğrenmemi sağlayan çoğu yazıyı arşivliyorum. Bunları çevremdeki insanlarla bazen de twitter hesabımda paylaşıyorum. Daha çok kişi okusun, bilsin istediğim içerikler bu tarz yazılarımda olacak. Çok sıkmak istemediğim için 3 tane yazıyla başlayalım şimdilik. 

Bu mutlu haberi blogumda paylaşmak için sabırsızlanıyordum. Instagram ve Twitter üzerinden paylaşmıştım ama yeter mi? Yetmez. Youtube’da takip ettiğim bir spor kanalında yapılan plank yarışmasına katılmıştım. En uzun süre plank yapan kimse kazanıyor. Kadın, erkek, yaş kategorileri vardı. Zaten buna güvenip katılmıştım, 9-15 dk durabilen erkekleri düşünürsek… Neyse sonuçlarının açıklanmasını beklerken Şeyma bana haber verdi ve kazandığımı söyledi!  (video linki) Hem kendi plank rekorumu kırmış oldum hem de ilk defa böyle bir spor yarışmasını kazanmış oldum. Yarışma ödülleri de 1 hafta sonra elime ulaştı. Hardline markasının yani bana gelen protein tozunun laktozsuz olan çeşidini alma gibi bir planım vardı zaten, fıstık ezmesini ise ailecek severek yiyoruz.  Fıstık ezmesinin içinde şeker, yağ, koruyucu, gluten vs hiçbir şey yok, saf fıstık ezmesi! Bitince aynısından tekrar almak istiyorum çünkü temiz içeriği dışında gerçekten çok lezzetli.


Bana gelen kartpostalları bir yerde toplamak istiyordum. İlk önce aklıma fotoğraflara yapılan gibi mandal ile asmak geldi ama sonra bunu yapmakla hiç uğraşamayacağıma karar verdim. Çözümü Pinterest hesabıma yeni bir pano eklemekte buldum. “Postcards” isimli bir pano oluşturdum ve elimdeki kartpostalları fotoğraflayıp oraya ekledim. Kartpostal panomu görmek için buraya , Pinterest profilimi görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.


Bitki çayını, yeşilçayı, kahveyi, her türlü sıcak içeceği çok severim. Kış günlerinde kahve rutinime bitki çayları da ekleniyor. Yeşilçaylar arasından en sevdiğim Büyülü Bohça’nın güllü olanı. Nedense bu çeşidini zor buluyorum her yerde bulunmuyor. Siz denk gelirseniz mutlaka deneyin derim! İçinde gül olan şeylere önyargılıyım ama bu çaya müthiş yakışıyor aroması. Kahvemin yanındaki de son bağımlılığım, Nestle’nin yeni serisinden %73 oranlı bitter çikolatası. 


Birkaç hafta önce İzmir’e gitmiştim, yazısını da burada yazmıştım. İzmir’den döndükten bir gün sonra kardeşim İstanbul’dan eve geldi. Kısa süreliğine yeniden bir aradayız. Günlerim, güneşli havalarda uzun yürüyüşlerle, kardeşlerim ile birlikte zaman geçirmekle, aşağıdaki takım elbiseli amca gibi tatlı ve hızlı geçiyor. Ne diyebilirim ki…


Tavsiyeler:


Sosyal Medyada Ben

   

2
(Visited 191 times, 1 visits today)

6 Comments

 1. Sed. Mart 18, 2017 at 10:11 am

  Cumartesi gününe senin yazınla başlamak güzel oldu Büşra! Ayrıca kazandığın yarışma için de tebrik ediyorum. 🙂

  Reply
  1. busrakkus Mart 23, 2017 at 1:25 pm

   Çok teşekkür ederim Seda! Seni de görmek çok güzel oldu <3

   Reply
 2. Değmesin yağlı boya Mart 18, 2017 at 12:20 pm

  Uzun yürüyüşler benim de çok hoşuma gider ne kadar yorgun olursam olayım biraz yürümek beni dinlendiriyor..
  Buarada siz de son yazımda yerinizi aldınız çok da güzel oldu!

  Sevgiler 🙂

  Reply
 3. busrakkus Mart 23, 2017 at 1:26 pm

  Görünce çok mutlu oldum, teşekkür ederim yorumunuz için. <3

  Reply
 4. Eda Demir Mart 31, 2017 at 8:18 pm

  Plank konusunda nasıl böyle bir başarı sağladın? Ben en fazla 10 saniye dayanabildiğim için çok şaşırdım. Yağlarım fazla ağırlık yapıyor bana. Bu arada sona beğendiğin yazıları koyma fikri çok güzel olmuş. Özellikle ilgi çekici ve bilgilendirici olması beni direk okumaya itti.

  Reply
  1. busrakkus Nisan 12, 2017 at 12:37 pm

   Beğenmene çok sevindim.:)
   Plank süresine gelince, tamamen pratik yaparak arttırdım. İlk yaptığımda 10-20 sn durabiliyordum ben de. Her seferinde 10 sn daha zorlayarak arttırdım. 🙂

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir