Kış Favorileri | Makyaj

Bu kış sezonunda bol bol kullandığım, favorim olan ürünlere geçmeden önce yazıyı birazcık uzatıp bir şeyler söylemek istiyorum. Blog maceram çok eskilere dayanıyor tarihini net olarak hatırlayamıyorum bile. Önce kişisel yazılar yazarak başlamıştım, üniversite dönemlerimde makyaj ile ilgilenmeye başlayınca yazılar da bu tarafa kaydı. Bir ara sürekli kozmetik paylaşımları yapıyordum, sevdiğim ürünleri yazıyordum. Son yıllarda bu ilgim azaldı, daha doğrusu bilinçlendim. Sırf rengi farklı diye ya da yeni çıkmış diye ihtiyacım olmayan bir şeyi almıyorum artık. Gerçekten isteyip istemediğime karar veriyorum, araştırıyorum vs. böyle bir süreç izliyorum. Bu yüzden de blogumda kozmetik paylaşımları azalmış oldu haliyle ama tamamen hayatımdan ve blog paylaşımlarından çıkaramıyorum. Hala makyaj ile ilgili yazıları zevkle okuyorum, istediğim bir ürünü alıp denemek çok hoşuma gidiyor. Kozmetik, bakım ürünleri yazılarım çok yer kaplamıyor olsa da severek kullandığım ürünleri derleyip toplayıp paylaşmayı seviyorum. Umarım sizler de severek okursunuz. 

Şimdi en sık kullandığım makyaj malzemelerine bakalım:

Genelde fondöten, bb krem kullanmayıp kapatıcıyla göz altlarımı kapatıp ten makyajını bitiriyorum. Flormar Alışverişi yazısında bahsettiğim Flormar Blur Effect BB kremi kullanmaya başladığımdan beri bu tam tersi oldu. Cildimi nemlendirip BB krem sürüyorum o kadar. Göz altlarım rahatsız da etmiyor üstelik. Sanırım tamamen göz alışkanlığı. Cildim daha az yorulmuş oluyor ve yüzümde hiçbir şey yokmuş gibi hissediyorum. BB kremin de etkisi var bunda. Çok kolay dağılıyor ve emiliyor, yapısı da gerçekten çok hafif. Yaz aylarında da rahatlıkla kullanılabilir.

Göz makyajında far olarak Wet n Wild Comfort Zone paletini çok kullandım. İçindeki renkler harika. Pigmentasyonu gayet iyi ama ben yine de far bazı kullanıyorum, daha iyi oluyor sonuçta. The Balm‘ın Put a Lid on It bazı şimdiye kadar kullandıklarım arasında en iyisi. Başka arayışlara girmeyi düşünmüyorum. Kiko Long Lasting Stick Far hızlı makyajlarda çok iş görüyor. Kremsi olduğu için öncesinde baz kullanmıyorum. Diğer renklerle de güzel karışıyor. Ayrıntılı yazısını burada yazmıştım. Kalıcılığını, matlığını çok sevdiğim The Balm Schwing Eyeliner her zaman favorim.

 

Kullandığım ruj her makyajda değişiyor aslında, tek bir rujda kalamıyorum kolay kolay. Yaptığım göz makyajlarıyla en uyumlu olanı Mac Mehr olduğunu düşündüğüm için en çok bunu kullandım diyebilirim. Her makyaja uyabilecek bir rengi var ve ten rengime yakıştırdığım için çok seviyorum. 

Bunların arasından sizin de kullanıp memnun kaldığınız ürünler var mı?

4
(Visited 225 times, 1 visits today)

4 Comments

 1. muallime olan kız Mart 6, 2017 at 2:25 pm

  Wet n Wild Comfort Zone paleti benimde çok sevdiğim paletlerden biri 🙂

  Reply
  1. busrakkus Mart 8, 2017 at 9:17 am

   sevilmeyecek gibi değil bu palet. <3

   Reply
 2. mutlukeci Mart 6, 2017 at 9:19 pm

  o far paletini bulamıyorum hiçbir yerde yahu gördükçe içim gidiyor. 🙂

  Reply
  1. busrakkus Mart 8, 2017 at 9:20 am

   Palet ünlü olunca ulaşmak zor oluyor malesef… Denk gelirsen muhakkak al çok memnun kalırsın. <3

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir